| |

Dámské multifokální brýle

Jak stárneme, naše schopnosti se mění. U očí tomu není jinak a změna je bohužel k horšímu. Zhruba po čtyřicátém roce života se začíná hojněji vyskytovat presbyopie, tedy vetchozrakost. Jde o přirozený fyziologický proces kdy čočka v oku začíná ztrácet pružnost. Nedostatečně se vyklenuje a schopnost akomodace (zaostření na blízkou vzdálenost) se zhoršuje – tím se zhoršuje i vidění na blízko.

 

Řešení je několik. V OPTIK STUDIU pana Josefa Švarce s Vámi všechny možnosti projdeme a najdeme to správné řešení pro Vás a Váš životní styl.

 

  • Brýle na čtení / Brýle na blízko – pomohou Vám vidět na vzdálenost 30 – 40 cm. Vyřešíte tedy čtení novin, smartphonu nebo navléknutí jehly. Vzdálenější objekty s těmito brýlemi uvidíte již rozmazaně.
  • Bifokální býle – mají dvě zóny - spodní, která Vám pomůže vidět dobře na předměty ve vzdálenosti 30 – 40 cm. Spodní zóna Vám zaostří vidění na dálku – vzdálenost od 5 metrů dále. Vidění ve vzdálenosti od 40 cm do 5 metrů není u bifokálních brýlí řešeno.
  • Multifokální brýle / multifokály / víceohnisková skla – nabízejí tři zóny. Spodní zóna Vám pomůže vidět dobře na předměty ve vzdálenosti 30- 40 cm. Horní zóna zaostří vidění na dálku – od 5 metrů dále. Ve střední zóně se nachází plynulý, pro oko příjemný přechod mezi dálkou a čtením. Vidíte tedy ostře na všechny vzdálenosti. Na multifokální brýle je potřeba si chvilku zvyknout, ale finálním výsledkem je, že již nebudete muset hledat brýle na čtení, a pak je měnit na brýlena řízení. Prostě ráno nasadíte brýle a večer je sundáte. Jednoduše!

 

Multifokální brýlové čočky Varilux a jejich výhody

  • lepší kontrast
  • širší zorné pole
  • vidění s vysokým rozlišením

Multifokální brýlové čočky ESSILOR VARILUX - tyto brýlové čočky s plynule proměnlivou dioptrií bez viditelného přechodu jsou určeny pro širokou veřejnost. Cílem je komfort při celodenním nošení, tak aby nečinily obtíže. Ráno nasaďte večer sundejte. V průběhu takto stráveného dne Vám brýlové čočky ESSILOR VARILUX umožní vidět na všechny vzdálenosti, díky optickému povrchu dokonale upravenému na základě potřeb vidění a sledování pohybu očí.

Pohled pomalu klouže od vidění do dálky přes vidění na střední vzdálenost až po vidění do blízka a to vše samozřejmě přirozeně a bez jakékoliv námahy. Brýlové čočky ESSILOR

VARILUX COMFORT jsou velmi pohodlné a plně respektují Vaše návyky vidění. Snadno a rychle jim přivyknete. Brýlové čočky ESSILOR VARILUX jsou vyráběny podle Vašich individuálních požadavků. Firma ESSILOR Vám brýlové korekční čočky VARILUX nabízí v provedení odlehčeném plastovém či skleněném, zabarvené či samozabarvovací (ztmavují se nebo zesvětlují podle intenzity UV záření), či ztenčené nebo jako kombinace těchto vlastností. Čočky jsou ve všech provedeních elastické a pohodlné, ale konečná volba je na Vás.

Přijďte k nám a uvidíte!