| |

Dámské sportovní brýle

Sportovní brýle jsou velmi specifické – ať již hledáte sportovní brýle dioptrické či nedioptrické. Před výběrem sportovních brýlí musíte vědět, co od nich očekáváte, na jaký sport a jak často je chcete používat. Nedioptrické sportovní brýle můžete samozřejmě využít i v případě oční vady a to v kombinaci s kontaktními čočkami.

Je klíčové, aby sportovní brýle byly funkční, pohodlné a odolné. Pro každý sport se hodí jiné sportovní brýle. U sjezdových nebo plaveckých brýlí je to každému srozumitelné, ale běžecké brýle se od těch cyklistických tolik neliší. Jak si tedy vybrat ty správné?

  • Ochrana – sport znamená zvýšené riziko. Vaše oči Vám před špínou, deštěm, větrem i před nebezpečným zářením pomohou ochránit dobře padnoucí brýle.

  • Přizpůsobení – sportovní brýle dokážou kopírovat Vaši tvář, takže Vám nepřekážejí, musí Vám dobře držet a samozřejmě nesmí tlačit.

  • Odolnost – sportovní brýle toho musí dost vydržet. Materiály obrub i čoček se vyvíjejí s důrazem na vysokou odolnost. Pokud se čočky přeci jen poškrábou, je možné je vyměnit ...a jedete dál.

  • Světelné filtry/zorníky – ve sportu je potřeba dobře vidět, abyste si jej užili a mohli sportovat na plno. Správná volba zorníků/světelných filtrů je tedy klíčová.

 

Dioptrické sportovní brýle

Máte-li oční vadu a potřebujete sportovní brýle, můžete si vybrat z dioptrických sportovních brýlí nebo ze sportovních brýlí s vnitřním dioptrickým klipem.

Dioptrické vložky

Jsou vlastně brýlové obruby obvykle, do kterých se zabrušují brýlové čočky podle vašeho předpisu. Tato vložka se upevňuje na nosník brýlí, takže se díváte skrze ni. Výhodou je zejména to, že pokud se vám dioptrie změní, můžete si nechat předělat pouze čočky v dioptrickém adaptéru a použít stále stejné sportovní brýle. Určitou nevýhodou může být sklon k zamlžování při ne úplně optimálním proudění vzduchu mezi vložkou a zorníkem sportovních brýlí.

Dioptrie přímo v zorníku sportovních brýlí

Nevýhody dioptrických vložek odstraňuje zapracování dioptrií přímo do sportovního zorníku. Současná vyspělá technologie výrobců brýlí umožňuje vyrobit na zakázku zorník, který je svými charakteristikami stejný jako zorník standardní, ale koriguje dioptrickou vadu. Neomezuje Vás žádná dioptrická vložka a vidění je optimální. Nevýhodou je poněkud vyšší cena i dodací lhůta několika týdnů, protože brýle se zhotovují přímo na míru.

Zastavte se V OPTIK STUDIU pana Josefa Švarce, naši oční optici a optometristé Vám pomohou vybrat ty nejlepší sportovní brýle právě pro Vás.

Přijďte k nám a uvidíte!