| |

Sluneční brýle pro děti a náctileté


OPTIK STUDIO Švarc Plzeň - dětské slunečni brýleDětské sluneční brýle mají důležitý úkol - musí dokonale skloubit zdraví, bezpečí, pohodlí a design. Brýle by měli dostatečně chránit cenný zrak proti nepříznivým vlivům prostředí, především záření, ale i třeba větru.

 

Na co se tedy zaměřit při nákupu dětských slunečních brýlí?
 

  • UV filtr – brýle musí chránit zrak dítěte před škodlivým slunečním zářením

  • materiál zorníků – děti neběhají pomalu a opatrně, proto vyberte bezpečný materiál i v případě roztříštění

  • barva zorníků – zvolte barvu podle okolností, v kterých Vaše dítě bude brýle nosit.

  • brýle musí sedět – vyzkoušení dětských brýlí je samozřejmostí. Pro malé děti nabízíme i uchycení brýlí pomocí pásku.

Dětské sluneční brýle – kvalitní UV filtr je klíčem

UV záření může dětské oči vážně poškodit. Oční buňky se bohužel v průběhu života neobnovují a jejich stav se tedy postupně zhoršuje. Výraznou měrou se na zhoršování zraku podílí také UV záření. Největší škody přitom vznikají do 10 let věku, i když následky se projeví až později.

Nosit brýle s s nekvalitním UV filtrem je horší nežli nosit brýle s žádným UV filtrem. Proč? Vlivem tmavých čoček se roztáhne zornička a záření tak snadněji vstupuje do oka a způsobuje zákaly čočky, případně další změny. 

UV filtry brýlí se dělí do čtyř kategorií 1-4 podle světelných podmínek, do nichž jsou určeny. Filtr kategorie 1 se hodí pro nejslabší sluneční záření, filtr kategorie 4 pro nejsilnější sluneční záření (u moře nebo na horách.) 
 

OPTIK STUDIO Švarc Plzeň - dětské slunečni brýle

Jaká brýlová skla do dětských brýlí?

Plastové čočky - výhodou je především lehkost. Pro svou odolnost jsou vhodné právě do dětských brýlí. Jejich nevýhodou je snadnější poškrábání. Tomu však můžete předejít zvolením vhodné ochranné vrstvy. Při vyšších dioptrických hodnotách je možné také zvolit také plastové čočky v tenčeném provedení.
Minerální čočky - jsou vhodné do prašného prostřední pro svoji odolnost proti poškrábání. Jsou však oproti plastovým čočkám těžší a snáze se rozbijí. Proto je do dětských brýlí nedoporučujeme.
Polykarbonátové čočky - varianta dioptrických čoček vhodných pro děti. Jsou lehké, extra pevné a odolné.
Trivex - pružné brýlové čočky odolné proti nárazu a vyššímu tlaku.
 

Dětské sluneční brýle – barva zorníků 

Barva zorníků určuje míru redukce množství světla, které dopadá do oka.

Hnědá, šedá a zelená - jsou barevně neutrální, tudíž nezkreslují viděné barvy. Hodí se do polojasných až jasných dnů. 

Žlutá, oranžová či zlatá – tyto barvy se hodí pro nízké okolní světelnosti. Pomohou vnímat hloubku a vzdálenost při zhoršené viditelnosti. Jsou tedy vhodné např. pro lyžování.

Zrcadlové zorníky – tyto zorníky obsahují reflexní vrstvu, která odráží většinu světla od zorníků zpět. Hodí se tedy do 

prudkého světla. Předměty se mohou v těchto brýlích zdát tmavší než jsou ve skutečnosti. Jsou ideální pro vysokohorskou turistiku, pobyt u moře nebo na sněhu za slunných dní.

 

OPTIK STUDIO Švarc Plzeň - dětské slunečni brýle

Dětské sluneční brýle – musí dobře sedět a netlačit, jinak skončí v koutě

Sluneční brýle musí dobře sedět a nepropouštět světlo ze stran, ze shora či ze spoda. Dětem také nesmí tlačit nebo jim padat. Jejich hmotnost by měla být rovnoměrně rozložena mezi uši a nos. Náš trpělivý personál Vám pomůže vybrat pro Vaše ratolesti brýle, které jim dobře padnou budou jim slušet.

Pro nejmenší děti nabízíme i pásky pro lepší upevnění brýlí kolem hlavy. Brýle s páskem kromě toho, že lépe drží se také hůře ztrácejí :).


Jak pečovat o dětské sluneční brýle

Dětské, stejně jako dospělácké sluneční brýle můžete vyčistit vodou a mýdlem. Osušit potom měkkým hadříkem, který nepouští vlákna. Nejlepší je antistatická utěrka s mikrovlákna. V případě, že nejsou používány, je brýlím nejlépe v pouzdře na místě bez větších teplotní rozdílů. Pokud znečištění nebo poškození skel neumožňuje další bezpečné používání, je třeba skla nebo brýle vyměnit.

Prijďte k nám a uvidíte!